„Česko řeší klima“ ukazuje příklady dobré praxe v oblasti klimatických opatření

Klimatická změna představuje pro českou společnost zásadní výzvu. Jak na ni pozitivně reagovat v různých sektorech a odvětvích, jak zde efektivně snižovat emise skleníkových plynů a také jak se na dopady klimatické změny adaptovat, těmito klíčovými otázkami se zabývá čtyřdílný cyklus „Česko řeší klima“. Pořad odvysílala v srpnu Česká televize na ČT2 a jeho jednotlivé díly jsou kdykoliv k dispozici k přehrání v internetovém archivu ČT.

Číst více

Jihočeský kraj připravuje konferenci KŮROVCOVÁ KALAMITA A ÚLOHA LESA V KLIMATU A OBĚHU VODY

Jihočeský kraj připravuje online klimatickou konferenci, která proběhne ve čtvrtek 10. září 2020 od 13:00 v rámci Fóra partnerských regionů Jihočeského kraje. Nese název KŮROVCOVÁ KALAMITA A ÚLOHA LESA V KLIMATU A OBĚHU VODY. Podařilo se přizvat odborníky celosvětového významu, kteří se zaměřují na téma lesa, oběhu vody v krajině a klimatické změny!

Číst více

Boubín 2020: jedni kácet chtějí, druzí ne

Na Šumavě se zase rozhořívá boj o budoucnost. Komunita pro duchovní rozvoj, o. p. s., Hnutí Život, z. s., Zachraňme Šumavu, z. s., svolaly demonstraci ve Vimperku před sídlem vedení Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava. Důvod? Chtějí chránit přírodu. Proti nim stál ředitel NP a CHKO Šumava Pavel Hubený a tvrdil, že i oni chtějí chránit přírodu na Šumavě. Spor se rozhořel kolem kůrovce na Boubíně. Boubín je totiž chráněn takzvanou bezzásahovostí. Člověk do rozvoje tamního lesa nesmí zasáhnout. Což se demonstrantům nelíbí, protože park nezasahuje proti kůrovci, a my jsme tak na pokraji zničení celé vzácné oblasti.

Číst více